ЧЕЗ се включи в артистичен проект
Сред пъстрата палитра от емоционални спомени са „да видиш Витоша от „Витошка“, „среща на Попа“, „да си катерил морените“. За рамка на историите служи гербът на София. Идеята е на писателя Александър Шпатов, а художествената реализация е дело на Филип Бояджиев. Местоположението на електрическото табло е избрано така, че да привлича погледите на основния туристически поток в града. Средствата за реализацията на проекта са предоставени от ЧЕЗ.
„Столична община е наш коректен дългогодишен партньор и се радваме, че имаме възможност да допринасяме за оформянето на по-артистична, по-ярка, наситена с послания градска среда, за създаването на едно уникално усещане за София. Нашата обща цел е да правим живота на гражданите на столицата по-комфортен и вярвам, че ще продължим да си сътрудничим успешно и занапред“, каза Петър Докладал, регионален мениджър на ЧЕЗ за България.
В резултат на успешното сътрудничество между ЧЕЗ и Столична община компанията санира две детски градини и училище в София. В желанието си да допринесе за по-естетичния облик на столицата миналата година ЧЕЗ започна реализацията на проекта “Цветни улици”, в рамките на който бяха изрисувани 100 електрически ревизионни табла в центъра на града.
В момента ЧЕЗ е в процес на реализация на ключов за електроснабдяването на София проект за изграждане на нов кабелен електропровод 110 киловолта между подстанциите „Средец“ и „Хиподрума“. Завършването му значително ще повиши сигурността на доставките на електрическа енергия и ще постави началото на нова схема на електрозахранване на града. Обектът е част от дългосрочния проект на компанията за модернизация на критичната електроенергийна инфраструктура в София, чието осъществяване ще изисква инвестиции в обем на 130 млн. лева през следващите десет години.